פאנלים-סולריים

פאנלים סולריים – האם זה שווה?

פאנלים סולריים הופכים לפופולריים יותר ויותר ככל שעוברות השנים. בעולם כבר הבינו את זה מזמן, וישנן מדינות אשר מגיעות לרמות של 80-90% מייצור האנרגיה במידה מאנרגיה מתחדשת! אמנם, הן בודדות, אבל בכל העולם כבר מבינים את המגמה ופועלים כדי לעמוד בקצב. גם בארצנו המגמה מתחילה ותופסת תאוצה רבה בשנים האחרונות, והחברות אשר פועלות בתחום מתחילות לקבל יותר ויותר פניות מהמגזר הפרטי, בעוד שעד כה רוב העבודה של חברות הפאנלים הסולריים היו מהמגזר העסקי.

הסיבות לכך שהיום אנשים פרטיים מתעניינים בנושא, היא כיוון והתחום הזה הוא מאוד דינאמי, ועובר המון שינויים בזמן מאוד קצר. ובזמן שהיתרונות לפאנלים סולריים רבים גם בבתים הפרטיים, הסיבה העיקרית שביניהם היא הוזלה בעלויות ההקמה, אשר בעבר היו גבוהות מאוד. כיום, ישנן חברות מקצועיות ואמינות, אשר מספקות שירות בכל רחבי הארץ, אשר מתחייבות על החזר השקעה בתקופה של כ – 7 שנים. משמעות הדבר היא שבמידה ויש לכם שטח גג בסדר גודל של 100 מ"ר ומעלה, אתם יכולים לקחת חלק במהפך ולהתחיל להרוויח כסף כבר מעכשיו על השטח הזה. אז נכון שב7 שנים הראשונות המערכת משלמת את עצמה, אבל בסופו של דבר, בעוד 7 שנים מהיום, תיהנו מהכנסה עקבית ויציבה לאורך שנים רבות.
המחירים עבור הקמת מערכת פאנליים סולריים ירדו בעשור האחרון במעל 90% וימשיכו לרדת, כל עוד המהפכה הזו בעיצומה.

במדינת ישראל יש הרבה שמש, אבל לצערנו עד כה לא ניצלנו את המשאב החיוני הזה. לשמחתנו ולשמחתם של רבים, היום מדינת ישראל מדביקה את הפער שנוצר מפיגור רב בתחום הזה, על ידי קביעה של יעד מהפכני לפיו עד ג 30% מצריכת האנרגיה בישראל תהיה אנרגיה מתחדשת.

מדינת ישראל פיגרה עד לאחרונה בהשוואה לעולם בהתקנות מערכות סולאריות. בשנים האחרונות מדינת ישראל מצמצמת פערים במהירות והיא עתידה להתמלא בפאנלים סולאריים. משרד האנרגיה קבע יעד שאפתני – לפיו בין 20-30% מסך ייצור האנרגיה עד 2030 יהיה מאנרגיה מתחדשת. המשמעות? עוד 100,000 דונם של גגות וקרקעות יתכסו בפאנלים סולאריים.

  • רק לתקופת הקורונה
  • עסקים עוזרים לעסקים
  • עושים כל מה שאפשר

-בקרוב-